Wizytacja kanoniczna w dniu 18 października 2021 r.

18 pażdziernika 2021r. zapisał się szczególnie w historii naszej parafii. Z wizytacją kanoniczną   przybył biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Krzysztof Chudzio.

Pierwszymi i najmłodszymi parafianami, którzy mieli zaszczyt spotkać się z Jego Ekscelencją, były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VII.  Pierwsze słowa do biskupa skierowała Pani Dyrektor Małgorzata Wasylczyszyn, po czym oddała głos najmłodszym podopiecznym, którzy powitali gościa wierszem i piosenką.  Przywitanie znakomitego gościa przez starszych uczniów miało charakter bardziej poważny i refleksyjny. Wspólnie zaśpiewana Barka –pieśń Jana Pawła II zjednoczyła zebranych we wspólnej modlitwie, a słowa biskupa po zakończonej części artystycznej, tchnęły nadzieją i wzmocniły wiarę w obecnych.

Następnie odbyła się uroczysta msza święta i spotkania z poszczególnym grupami działającymi w Naszej Parafii.

Ojciec Proboszcz o. Karol Bucholc OMI bardzo dziękuje za piękne świadectwo mieszkańców w czasie wizytacji kanonicznej naszej Parafii w Zahutyniu. Wszystkim z całego serca dziękuje, by nikogo nie pominąć i błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 1 =