Prośba o przyłączenie się do protestu mieszkańców Zahutynia w ramach realizacji II etapu obwodnicy Sanoka!!!

Od poniedziałku 25 lipca 2022 roku przedstawiciele mieszkańców wsi Zahutyń zamieszkujących teren objęty realizacją II etapu obwodnicy w godzinach popołudniowych odwiedzą Państwa domy w celu podpisania petycji mającej na celu przywrócenie wcześniejszego projektu budowy II etapu obwodnicy.
W ramach realizacji II etapu obwodnicy Sanoka wymyślono, że od ronda na ul. Lipińskiego powstanie łącznik, który wyprowadzi ruch w kierunku Przemyśla. W Zahutyniu ma powstać kolejne rondo (na poziomie salonu Renault), od którego droga pójdzie w lewo (patrząc od strony Sanoka) doliną potoku Brodek, przez wybudowany most na Sanie, do ul. Przemyskiej, skąd będzie można pojechać dalej na Przemyśl.
Społeczna ocena inwestycji z oceną władz, w tym przypadku jest ona taka sama.
Prowadzenie obwodnicy przez drogę krajową, przez gęsto zasiedlony teren to jakieś nieporozumienie. Nowa koncepcja powoduje, że cofamy się w kwestii bezpieczeństwa do poprzedniego stanu( obecne chodniki zostaną zlikwidowane). Dlatego Gmina Zagórz opiniuje ją negatywnie. Jest przygotowywane w tej sprawie wystąpienie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 3 =