FESTYN RODZINNY – 11 06 2022 ZAHUTYŃ

„Bycie Rodziną oznacza, że jesteś częścią czegoś pięknego; oznacza że kochasz i będziesz kochany przez resztę swojego życia…”

W naszej wspólnocie parafialnej oraz wsi odbył się Festyn Rodzinny. Rozpoczęty został Mszą świętą sprawowaną przez ojca proboszcza Karola Bucholca OMI w intencji Rodzin naszej Parafii. Słowo Boże wygłosił o. Wiesław Chojnowski, który posługuje w Prokurze Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Poznaniu. Usłyszeliśmy o pięknej posłudze Oblatów na krańcach świata. W koncelebrze uczestniczyli także o. Eugeniusz Kowol OMI oraz o. Dariusz Buczek OMI. Eucharystia została uroczyście obstawiona przez asystę ministrantów, a lekcje czytali uczniowie szkoły.
Po zakończonej mszy świętej zaproszonych gości, społeczność szkolną oraz mieszkańców przywitali:
Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego w Zahutyniu, pani Aneta Szczepek wraz z ojcem proboszczem Karolem Bucholcem OMI. Po słowie wprowadzenia na scenie pojawiła się pani Dyrektor Małgorzata Wasylczyszyn, która wyraziła wdzięczność za przygotowanie Festynu.
Następnie rozpoczęliśmy część artystyczna w której brały udział uczniowie naszej placówki szkolnej. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenki; o św. Janie Pawle II, pt. „Niepokalana…”, o Rodzinie, przedstawiły piękny taniec i zakończyły piosenką o mamie. Uśmiechnięte przedszkolaki wzruszyły całą publiczność swoimi wspaniałymi talentami artystycznymi.
Po tym występie na scenie zaprezentowali się uczniowie z klas 1-4. W solówce wystąpiła Milena Fal z klasy 4, z utworem piosenki, pt. „Fundament” Magdy Anioł. Po niej klasy 1-3 zaprezentowały taniec piosenki, pt. „Z góry do góry…” oraz taniec do utworu, pt. „Bratnie dusze…”. W następnej kolejności zaśpiewała uczennica klasy 2 Daria Szmyd piosenkę religijną, pt. „Kocham Cię Janie Pawle II”. Zakończyły piosenką, pt. „Bo rodzina to rodzina…”.
Po występach artystycznych na scenie rozpoczęły się konkurencje sportowe przygotowane na wspólne uświetnienie Święta Rodziny. Między innymi:
1. Rzut kółkiem ringo do celu (obręczy)- dziewczęta i chłopcy. Liczy się suma punktów
2. Przeciąganie liny w drużynach 3- osobowych.- osobno dziewczęta, osobno chłopcy. Konkurencja wymaga wcześniejszego zapisu drużyny, drużyny są losowane, przegrywająca odpada.
3. Rzut piłką lekarska dowolnym sposobem na odległość- dziewczęta 1 kg, chłopcy 3kg, liczy się suma wyników 2 rzutów. (może być rodzinny- ojciec + syn, matka + córka)
4. Skoki na piłce gumowej z przenoszeniem przyboru- dziewczęta, 2 tory, liczy się czas wykonania.
5. Przenoszenie 6 piłek lekarskich na dystansie 15 m- chłopcy. 1 tor. Piłka 3 kg, na czas
6. Wyścigi w workach- dziewczęta i chłopcy. 2 tory. Liczy się czas.
Wszystkie konkurencje zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez ofiarodawców.
Szczególnie dziękujemy;
– Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz Panu Ernestowi Nowakowi oraz członkom Komisji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie naszego Festynu Rodzinnego
– Dyrektorowi Miejsko Gminnego Domu Kultury Panu Edwardowi Mące za wypożyczenie sceny i namiotu
– Komendantowi Straży Ochrony Kolei Panu Mateuszowi Janiec za umożliwienie pokazu sprzętu i technik walki
– Prezesowi OSP Zahutyń wraz ze swoimi druhami za pokazy technik pożarniczych
– Lokalnej Grupie Działania Nasze Bieszczady za ufundowanie nagród w konkurencjach sportowych,
– ojcu Proboszczowi Karolowi Bucholcowi OMI, a także bezimiennym ofiarodawcom z parafii, jak również spoza naszego terenu za nagrody
– Panu Mirosławowi Kazimierczak za przygotowanie pokazu akrobacji sportowych
– Burmistrzowi Miasta i Gminy Lesko Panu Adamowi Snarskiemu oraz Panu Dawidowi Lipce za wypożyczenie namiotów,
– Panu Jakubowi Makar za wypożyczenie dużego namiotu
– wszystkim tym których nie wymieniłem a nieśli choćby cząstkę dobra…
Rodziny skorzystały także z licznych atrakcji przygotowanych na wspólne świętowanie, tj. dmuchane zjeżdżalnie, lody, wata cukrowa, frytki, ciasto – upieczone przez rodziców, malowanie twarzy, SOK – Straż Ochrony Kolei, z pokazem technik samoobrony, OSP Zahutyń – z pokazem wozu i technik przeciwpożarowych, nie zabrakło potraw KGW – Koło Gospodyń Wiejskich Zahutyń, itd.
Wspólne świętowanie Festynu Rodzinnego zakończyliśmy zabawą taneczną przygotowaną przez DJ CLAUDIA MISIC & FAN.
ŚRODKI FINANSOWE POZYSKANE PODCZAS FESTYNU ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA BUDOWĘ MAŁEGO BOISKA SPORTOWEGO PRZY NASZEJ SZKOLE.
Opracował o. Proboszcz Karol Bucholc OMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

64 + = 71